Sprawozdania roczne Fundacji FELINEUS: Rok 2023 Sprawozdanie finansowe-wizualizacja sprawozdania elektronicznego xml Sprawozdanie merytoryczne Rok 2022 Sprawozdanie finansowe-wizualizacja sprawozdania elektronicznego...
Fundacja Felineus
Kim jesteśmy?
Fundacja dla bezdomnych zwierząt FELINEUS powstała w grudniu 2011 roku w Rzeszowie. Jej celem jest pomoc i opieka nad zwierzętami bezdomnymi, szerzenie idei ochrony praw zwierząt oraz edukacja w tym zakresie. Najważniejszy aspekt działań Felineusa dotyczy bezpośredniej pomocy porzuconym zwierzętom, dla których utworzyliśmy siatkę domów tymczasowych. Od 15.12.2014 roku Fundacja FELINEUS posiada status organizacji pożytku publicznego.
Organizacja pożytku publicznego KRS 0000405803
Pomagać potrzebującym zwierzętom – kosztowne
Zobaczyć wdzięczność w ich oczach – bezcenne
Jak działamy:
Fundacja to siatka prywatnych domów tymczasowych. To miejsca czasowego pobytu zwierząt do momentu adopcji. To domy, mieszkania naszych wolontariuszy, prowadzone przez nich nieodpłatnie. Są to miejsca w których zwierzęta dochodzą do zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego oraz miejsca skąd trafiają do nowych domów. Bardzo często trafiają do nas zwierzęta powypadkowe, chore, wymagające długiej rekonwalescencji. W różnym stanie i o różnych rokowaniach. Każde zwierzę trafiające pod naszą opiekę dostaje wszelką niezbędną pomoc, poczucie bezpieczeństwa, troskę oraz przyjaźń.
Przez 12 lat działania przez domy tymczasowe Fundacji przewinęło się ponad 4375 kotów, 2812 znalazło nowe domy. Pozostałe nadal mieszkają w naszych domach tymczasowych, ciągle też przyjmujemy kolejne potrzebujące pomocy zwierzęta.
Kolejnym i jednym z głównych działań Fundacji jest zapobieganie bezdomności poprzez organizowanie na szeroką skalę akcji kastracji zwierząt. My, jako kocia Fundacja skupiamy się przede wszystkim na kotach, tych domowych, a w szczególności wolno żyjących. Nasi wolontariusze doskonale wiedzą, że kastracja to jedyna skuteczna metoda zapobiegania bezdomności. Dlatego zawsze chętni są do pomocy i współpracy z gabinetami, które wykonują kastracje w ramach zadań gmin. Mnóstwo kastracji finansujemy również z budżetu Fundacji.
Oprócz działań bezpośrednio związanych z pomocą dla bezdomnych zwierząt przygotowujemy różnego rodzaju wydarzenia edukacyjno- informacyjne, promujące kastrację, lekcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży „Rozumiem Mruczka”, prowadzimy działania adopcyjne, działania charytatywno- pomocowe w Internecie, nawiązujemy współpracę z innymi organizacjami przygotowując wspólne działania.
Działalność naszej Fundacji jest możliwa tylko dzięki darowiznom i środkom pochodzącym od osób prywatnych. W 100% opieramy się na działalności społecznej i w efekcie 100% otrzymanych środków przeznaczamy na pomoc zwierzętom.